Altın Kalite ödülü Aldı

Adıyaman karadut doğumlu olup, yıllardır tekstil sektöründe “Rasa” Tekstil’i başarıdan başarıya koşuşturarak, Avrupa’daki gururumuz haline gelen İşadamı Ramazan Aksoy’a uluslararası Avrupa “Altın kalite” ödülüne layık görülmesi özelikle İstanbul’daki Adıyamanlı yatırımcı işadamları açısından büyük bir motive yarattı. Dünyaca ünlü markaların başkenti sayılan İspanya’nın Madrid kentinde 2010 yılında Trade Leaders Kulübü (Ticaret Liderleri kulübü) tarafından 26. Düzenlenen Uluslararası Avrupa Kalite ödülleri yarışmasında “İş Mükemmeliyet” ve “Altın Kalite” dalında aldığı bu anlamlı ödül ile bütün Adıyamanlıların gururu haline gelen “Rasa” Tekstil’in sahibi işadamı Ramazan Aksoy, bu başarıdaki en önemli pay çalışanların olduğunu söyledi.İşadamı Aksoy’a layık görülen bu ödül, 7 bin üyeli Avrupa Ticaret Liderleri Kulübü tarafından layık görüldüğü belirtildi. Bu anlamlı yarışmaya ancak üyeler tarafından önerilen firmalar katılabilirken, yarışma öncesinde ise firmalarla ilgili geniş kapsamlı değerlendirmeler yapıldığı kaydedildi.

*Rasa Tekstil geleneksel olarak her yıl İstanbul Hazır Giyim ve Tekstil İhracatçılar birliğinin ''Başarılı İhracatçı'' ödüllerini almaktadır.

*Yine her yıl İstanbul Ticaret Odası ''Başarılı Vergi Mükellefleri'' ödülüne layık görülmektedir.

Dünya Markalarına Üretim Yapıyor

Rasa tekstil, 14 yıl fason üretim yaptıktan sonra 1990 yıllarından itibaren Nil Nehri kıyılarında Giza da yetişen ve dünyanın en uzun elyaflı pamuklarından üretilen ipliklerle ördüğü erkek tişörtlerini Avrupa’nın ve dünyanın en ünlü markalarından olan Bramente, Daniel Hecter, Bugatti, Pirre Cardin ve Ferrante gibi birçok ünlü markaların tedarikçisi oldu.“RAMONS” Dünyaya Açılan Pencere Oluyor.Yıllardır “Rasa” Tekstil’in bünyesinde “RAMONS” markasıyla iç ve dış piyasada ünlü markalara üretim yapmaya devam ederken, özelikle Türkiye’nin önde gelen markalarının 2011-2012 sezonu erkek tişört kış üretime başladığı belirtildi. İtalya da 30 yakın mağazada “RAMONS” markalı polo ve golf erkek tişört tasarlayan üç tasarımcıya sahip Rasa tekstil, Avrupa’daki tüm moda fuarlarına katılan şirket olurken, yılda 600 bin adet erkek tişörtü ve s-shirt üreterek, adeta dünyaya açılan pencere konumuna geldi.

Yılda 500 Bin Adet İhracat

İkitellide 6 bin 500 metrekare alan üzerinde kurul olan fabrikada dönemsel artışlar hariç 200 çalışanı ile Amerikan ve Japon malı son teknoloji makinelerle yıllık üretiminin ihraç ediyor. Geri kalan kısmını ise iç piyasada İstanbul, Ankara ve İzmir gibi seçkin erkek giyim mağazalarında tüketiliyor. Firma müşterisinin isteğine göre tasarım ve üretim yapan “Rasa” tekstil, gelinen nokta itibariyle Adıyaman’ın da gururu oldu.